Proje Hakkında

📣 STREAM IT UP NEDİR?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve STEM Eğitimcileri Derneği yürütücülüğünde, Manisa ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin paydaş olarak yer aldığı STREAM It Up projesi 81 ilimizden 🗺 STEAM’e ilgi duyan ve İngilizce dil becerilerinde kendine güvenen lise düzeyinde tüm öğrencilerimizin başvuruda bulunabileceği kapsamlı bir projedir.

Yürütücülüğünü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevli Öğr. Gör. Mehmet Nuri Öğüt’ün üstlendiği projede, merkez bünyesinde görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Emre Uygur ve Öğr. Gör. Dilek Karaca, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda görevli Öğr. Gör. Orkun Teke ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli İngilizce Öğretmeni ve ABD Bursiyeri Şeyda Nur Halitoğlu, Adana Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli İngilizce Öğretmeni ve ABD Bursiyeri Ayşe Zambak uzman personel olarak yerini aldı. Her biri alanında uzman on dokuz eğitimci projemizde görev alacaktır.

🎯 PROJENİN AMACI NEDİR?

Gençlerin STEAM ve Yapay zeka becerilerini çağın bilim dili olan İngilizce ile bütünleşik bir şekilde geliştirmek ve farklı disiplinleri etkin bir şekilde birleştirip çözüm üretebilmelerini sağlamak. Eş zamanlı olarak; liderlik, temsil ve takım çalışması gibi 21. Yüzyıl becerilerinde yeterli olmalarına yardımcı olmak.

❓ PROJE SÜRECİ NASIL İLERLEYECEK?

☝🏼Öncelikle 81 ilden 81 bilim elçisi öğrenci seçilecek, STEAM, Yapay Zeka ve İngilizce’nin iç içe olduğu bir eğitim süreci için gençlerimizi şehirlerinizden uçakla ✈️  Manisa Celal Bayar Üniversitesi kampüsünde misafirimiz olmaya götüreceğiz 🧳🏫🏖

🧩 Burada gençlerimizle eğitim ve aktivite dolu 1 hafta geçireceğiz.

🕴🏻 Süreç içinde yurt içinden ve yurt dışından gelecek olan farklı alanlarda uzman bilim insanları ile söyleşiler ve etkinlikler düzenlenecektir. Süreç sonunda ise gençlerimizin hazırlamış oldukları projeleri sergileyeceği bir bilim şenliği gerçekleştirilecektir. 🪅 🥳

🔖 Proje sonunda gençlerimiz her birinin eğitim ve iş hayatına katkı sunacak bir sertifika ile tekrar uçakla ✈️ evlerine gönderilecek.

📌Projeye başvurmak için http://stream.stemegitimciler.org  internet adresindeki başvuru formunun doldurulması yeterli.

⏳10 Ekim – 12 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurular kabul edilmektedir.

🌐 Ayrıca @streamitup1  ve @stemegt ile Instagram, Twitter ve Facebook’ta da bizi bulabilirsiniz.

🤔Aklınıza takılan tüm sorular için;

📧 streamitup@stemegitimciler.org

STEM EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ
STREAM IT UP Proje Ekibi