“STREAM It Up!” Projesi Yüz Yüze Eğitim Aşaması Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve kurucusu olduğu STEM Eğitimcileri Derneği yürütücülüğünde hazırlanan, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaş kurum olarak yer aldığı, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından desteklenerek hayata geçen “STREAM It Up!” Projesi’nin Yüz Yüze Eğitim Aşaması Açılışı, MCBÜ Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleşti.

Törene, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bora Canbula, Dekanlar, Öğretim elemanları, Projede görevli eğitmenler ve 81 ilden gelen öğrenciler katıldı.

Gençlerin STEAM ve Yapay zekâ becerilerini çağın bilim dili olan İngilizce ile bütünleşik bir şekilde geliştirmek ve farklı disiplinleri etkin bir şekilde birleştirip çözüm üretebilmelerini sağlamanın yanı sıra eş zamanlı olarak; liderlik, temsil ve takım çalışması gibi 21. Yüzyıl becerilerinde de yeterli olmalarına yardımcı olmak amacını güden projenin açılışında Proje yürütücüsü Öğr. Gör. Mehmet Nuri Öğüt, 81 il den gelen tüm bilim elçileri adına İzmir Bilim Elçisi Merve Begüm Altıntaş ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç konuşma gerçekleştirdi.

81 farklı il den gelen gençlere hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Rektör Ataç “Siz gençlerimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Alacağınız eğitimin çıktılarının hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.