Tekincan ÇAKAL, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisidir. Yazılım Dillerinden C, C#, C++, JavaScript, Java, Python, PHP dillerine iyi seviyede hakimdir. Kendisini web programlama alanında frontend ve backend tarafında geliştirmiş ve bu alanlarda projeler geliştirmiştir. Aynı zamanda yapay zeka, web tasarım ve geliştirme, masaüstü uygulama geliştirme, mobil uygulama geliştirme alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. MCBÜ Proje Koordinasyon Uygulama Araştırma Merkezi’nde kısmi zamanlı olarak görev almaktadır. Bu birimde proje hazırlamada, projelerin yönetilmesinde, uygulamasında ve raporlarının yazılması aşamalarında akademisyenlerle çalışmaktadır. STEM Eğitimcileri Derneği’nde ekip koordinasyon görevini yürütmektedir. 2021-2022 tarihleri arasında gerçekleşen ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen STREAM It Up! –1 ve TUBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği-1 projelerinde koordinasyon ve yazılım sorumlusu görevini üstlenmiştir. Bu proje kapsamında projenin yazılım ve uygulama sürecinde etkin çalışmalarında aktif rol oynayacaktır. Ayrıca proje süresince yapılacak iş paketlerinin uygulanmasında, planlanmasında ve koordinasyonunda ve diğer proje detayları gibi birçok alanda görevler üstlenmiştir. Projenin ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenmesi durumunda, Tekincan ÇAKAL projenin başarılı bir şekilde uygulanması için MCBÜ Mühendislik Fakültesi tarafından tam zamanlı olarak görevlendirilecektir. Ayrıca proje uygulama dönemlerinde tüm zamanını projeye ayıracaktır.
Tekincan ÇAKAL is a 3rd year Computer Engineering student at Manisa Celal Bayar University. He has a good command of C, C#, C++, JavaScript, Java, Python, PHP languages. He has developed himself on the frontend and backend side in the field of web programming and has developed projects in these areas. He also has studies in the fields of artificial intelligence, web design and development, desktop application development, mobile application development. He works part-time at MCBU Project Coordination Application Research Center. In this unit, he works with academicians in preparing projects, managing, implementing and writing reports of projects. He is a team coordinator at the STEM Educators Association. He was in charge of coordination and software in the STREAM It Up! -1 and TÜBİTAK 4007 Manisa Science Festival-1 projects supported by the US Embassy between 2021-2022. Within the scope of this project, he will play an active role in the software and implementation process of the project. In addition, he has undertaken tasks in many areas such as the implementation, planning and coordination of work packages to be carried out during the project and other project details. If the project is supported by the US Embassy, Tekincan ÇAKAL will be assigned full-time by MCBU Faculty of Engineering for the successful implementation of the project. He will also devote his full time to the project during the project implementation periods.