Proje Programı

1. STREAM Temalı Yabancı Dil Eğitimi

Katılımcıların birbirleriyle tanışmasına yönelik etkinlikler ve STREAM temelli yabancı dil becerisi (listening, speaking, reading, writing) gelişimine yönelik etkinliklerle multidisipliner bir dil eğitimi deneyimlemeye hazır olun!

2. Teorik STREAM ve Yapay Zekâ Eğitimleri

STREAM ile ilgili temel bilgilerin aktarılacağı ve Yapay Zeka eğitimleri ile taçlandıracak 2. aşamada dolu dolu bir program sizleri bekliyor.

3. Bilim İnsanları ile Söyleşi

STREAM, Yapay Zeka vb. alanlarda ulusal ve uluslararası mecralarda çalışmaları bulunan yerli ve yabancı bilim insanları ile katılımcıların online olarak bir araya geleceği bu aşamada Türkiye ve dünyada bu konuda yapılmış çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılacak ve bilim merkezlerine sanal turlar düzenlenecektir. Bu şekilde katılımcılar hem bilim insanlarının deneyimlerini dinleme fırsatı elde edecek hem de sanal turlar sayesinde sınırları aşarak ülkemiz ve dünyadaki farklı bilim merkezlerinde yapılan etkinlikleri görme fırsatı elde edeceklerdir.

4. Uygulamalı STREAM ve Yapay Zekâ Eğitimleri

Önceki aşamalarda online olarak verilen teorik eğitimlerin uygulama safhasına geçilecektir. Bu aşama yüz yüze gerçekleşecek olup gün içindeki uygulamalı STREAM ve Yapay Zeka aktiviteleri gün sonlarında ilgili yabancı dil etkinlikleriyle desteklenecektir.

5. Proje, Bilim ve Teknoloji Şenliği

5.Aşama
Bu süreçte 81 ilden gelen bilim elçileri hibrit modelle aldıkları eğitimler çerçevesinde multidisipliner bir yaklaşımla “STREAM It Up!” projesinin felsefesine uygun bir şekilde projeler hazırlayacaklardır.
Tüm bu projeler hazırlandıktan sonra halka açık şekilde sergilenecek bir aktivite gerçekleşecektir. Sergiye Manisa ve çevre illerden öğrenciler de davet edilerek hazırlanan projeleri görmeleri sağlanacaktır.

6. STREAM ve Yapay Zekâ Kongresi

6.Aşama
Eğitimler ve festival sonrası Online Uluslararası STREAM ve Yapay Zeka Kongresi düzenlenecektir. Kongre kapsamında sözlü bildiri için proje katılımcılarından, akademik bildiri için yerli ve yabancı alan uzmanlarından çalışma yapmaları beklenmektedir.
Ayrıca kongre kapsamında panel, söyleşi, deneyim paylaşımı, keynote ve çalıştaya da yer verilecektir.