Doç. Dr. Bora CANBULA, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Genel Sekreter V. ve Rektör Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Akademik kariyerini yüksek performanslı bilgi işlem, istatistik, veri bilimi ve nükleer reaksiyonlar alanında tamamlayan CANBULA, Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinde Yazılım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak bölümde istatistik, veri analizi ve veri görselleştirme dersleri vermektedir. 13 yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde akademik personel olarak görev alan CANBULA, Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak idari görevleri yürütmektedir. CANBULA, TÜBİTAK kurumuna projeler yazarak hibe desteği almış ve birçok projede yer alarak bu projelerde; proje yürütücüsü, araştırmacı ve bursiyer olarak görev almıştır. Nükleer fizik alanında 20’den fazla dergilerde ve kitaplarda yayınlan makaleleri mevcuttur. Bu projedeki tecrübesini kullanarak, ekip üyeleriyle birlikte projenin yapay zeka alanındaki teorik ve uygulamalı derslerinin içeriğini oluşturma ve uygulanmasında yer alacak olan CANBULA, kurum ve kuruluşların ortaklıklarını koordine etme görevini de üstlenmiştir. Projenin ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenmesi halinde Doç. Dr. Bora CANBULA, kurumu tarafından projeye tam zamanlı olarak atanacak. Ayrıca projenin uygulama dönemlerinde tüm zamanını projeye ayıracaktır.
Assoc. Prof. Dr. Bora CANBULA is working as Secretary General and Rector Advisor at Manisa Celal Bayar University. Having completed his academic career in the fields of high performance computing, statistics, data science and nuclear reactions, CANBULA is a lecturer in the Department of Software at the Faculty of Computer Engineering, teaching statistics, data analysis and data visualization classes in the department. After 13 years as an academic personnel at Manisa Celal Bayar University, CANBULA has been working as a Board Member of Measurement and Evaluation Application and Research Center, Board Member of Distance Education Application and Research Center, Board Member of Computer Research and Application Center, Director of Computer Research and Application Center and Director of Computer Research and Application Center. CANBULA has received grant support by writing projects to TÜBITAK and has taken part in many projects as project manager, researcher and scholarship holder. He has more than 20 articles published in journals and books in the field of nuclear physics. Using his experience in this project, CANBULA, together with his team members, will be involved in the creation and implementation of the content of the theoretical and practical courses in the field of artificial intelligence of the project, and has also undertaken the task of coordinating the partnerships of institutions and organizations. If the project is supported by the US Embassy, Assoc. Prof. Dr. Bora CANBULA will be assigned to the project full-time by his institution. He will also devote his full time to the project during the implementation periods.