Dr Ayşe ZAMBAK, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın IVLP mezunlarından biridir. Uluslararası Ziyaretçi Liderliği Programı ile ‘İlk ve Orta Dereceli Okullarda İngilizce Öğretimi’ başlıklı bir proje ile 2016’da ABD’ye gitti. Halen Adana’da Cemil meriç Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Çukurova Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Görevinin bir parçası olarak, devlet okullarında çalışan İngilizce öğretmenlerinin İngilizce öğretimi ve mesleki gelişimi ile ilgili birçok projede katılımcı ve eş direktör olarak çalışmıştır. Talim Terbiye Kurulu bünyesinde kurulan TDE- ARGEM (Türkçe ve Dil Eğitimi Araştırma Geliştirme Merkezi) Adana il koordinatörlüğünü yürütmektedir. Bu proje kapsamında projenin yazım ve uygulama sürecinde, kurumlar arası ilgili yazışmalarda, proje ekibinin oluşumunda ve etkin çalışmalarında aktif rol oynayacaktır. Aynı zamanda seçilen öğrencilere 10 günlük beceri temelli dil eğitiminde öğretim elemanlarından biri olarak görev yapacak. Bu süreçte dil eğitimi içeriklerinin tasarımı, uygulanması, planlanması ve koordinasyonu ve diğer proje detayları gibi birçok alanda önemli görevler üstlenmektedir. Projenin, ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenmesi durumunda, Dr Ayşe ZAMBAK, projenin başarılı bir şekilde uygulanması için kurumu tarafından tam zamanlı olarak görevlendirilecektir. Ayrıca proje uygulama dönemlerinde tüm zamanını projeye ayıracaktır.
Dr Ayşe ZAMBAK is one of the IVLP graduates of the US Department of State. She went to the USA in 2016 with a project titled ‘’Teaching English in Primary and Secondary Schools’’ with the International Visitor Leadership Programme. She still works as an English teacher at Cemil Meriç Anatolian High School in Adana. She completed her doctorate at Çukurova University, Department of English Language Teaching. As part of her assignment, she has worked as a participant and co-director on many projects related to English language teaching and the professional development of English teachers working in public schools. She is the provincial coordinator of TDE-ARGEM (Turkish and Language Education Research and Development Center) established under the Board of Education and Training. Within this project’s scope, she will play an active role in the writing and implementation process of the project, in the related correspondence between institutions, and in the formation of the project team and its practical work. At the same time, she will serve as one of the instructors in the 10-day skill-based language education for the selected students. In this process, she undertakes important tasks in many areas such as designing, implementing, planning and coordinating language education content and other project details. If the US Embassy supports the project, her institution will assign Dr Ayşe ZAMBAK full-time to successfully implement the project. In addition, she will devote all his time to the project during the project implementation period.